Szkoła Podstawowa nr 3 w Markach

 im. Pomnik Zwycięstwa 1920 r.

    

 

 

   Strona główna

AKTUALNOŚCI ROK SZKOLNY 2014/2015


PRZEPIS POLI NA ZDROWY OBIAD

W październiku po raz pierwszy w stołówce szkolnej uczniowie mogli posmakować obiad przyrządzony z przepisu Poli Sowińskiej, uczennicy z klasy VI c. Gratulujemy pomysłu i jak widać na zdjęciach zdrowe i pięknie wyglądające  danie wszystkim smakowało.

GRATULUJEMY


EUROPEJSKI ŚWIAT BAJEK

W ramach projektu „Europejski świat bajek” realizowanego w klasie 0 b, dn. 9.10.2014 r. przedszkolaki poznały jeden z krajów Unii Europejskiej – Wielką Brytanię . Z tej okazji odbyła się uroczysta herbatka – „Tea time”. Delektowaliśmy się smakiem herbaty i ciasta przygotowanego przez mamy z naszej klasy. Dzieci poznały również zwyczaje panujące w Anglii, jej charakterystyczne zabytki oraz dowiedziały się kim jest królowa Elżbieta II. Przy okazji poznały także zasady kulturalnego zachowania się przy stole. To był bardzo pouczający dzień!

Iwona Rogulska


ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

14 października 2014 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Na uroczystości obecni byli: Dyrektor Szkoły p. Ewa Dziwulska, przewodniczący Rady Rodziców p. Andrzej Rostek, wychowawcy klas pierwszych oraz zaproszeni Rodzice. Akt ślubowania poprzedził występ uczniów, w którym starali się dowieść, iż są przygotowani do świadomego, kulturalnego i aktywnego uczestnictwa w życiu Szkoły.

fotogaleria


NIEZWYKŁA LEKCJA MUZYKI

   9 października 2014 roku mieliśmy w szkole niezwykłych gości. Przybyli do nas Pan Adam Malcherek i  Pan Arkadiusz Denkiewicz - muzycy Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.    Nasi goście poprowadzili „żywe” lekcje  muzyki. Pokazali uczniom różne instrumenty dęte, wytłumaczyli jak się na nich gra. Wykonali również krótkie utwory muzyczne. Chętni uczniowie mogli spróbować swoich sił i zagrać na wybranym instrumencie dętym.

   Serdecznie dziękujemy za ciekawe zajęcia  oraz czas  poświęcony dla naszych uczniów.

fotogaleria                                        Hanna Polkowska


OGŁOSZENIE MAZOWIECKIEGO KURATORA OŚWIATY

Wydział Polityki Społecznej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie informuje o możliwości otrzymania przez osoby pokrzywdzone przestępstwem oraz członków ich rodzin bezpłatnej pomocy udzielanej przez podmioty i organizacje pozarządowe, które otrzymują na ten cel dofinansowanie ze środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Formy świadczeń pomocowych udzielanych na wniosek osób pokrzywdzonych lub członków ich rodzin to pomoc prawna i psychologiczna a także wsparcie o charakterze finansowym.

Pełna lista adresów wraz z danymi kontaktowymi oraz Informator dla Pokrzywdzonych dostępne są na stronach:

www.ms.gov.pl (zakładka Działalność/Pokrzywdzeni przestępstwem,

www.pokrzywdzeni.gov.pl

www.mazowieckie.pl (zakładka Polityka społeczna/Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie/Placówki świadczące pomoc osobom dotkniętym przemocą w rodzinie/Sieć pomocy Ofiarom Przestępstw

 


ZDROWE ŻYWIENIE

   W tym roku szkolnym kontynuujemy realizację programu „ZDROWE ŻYWIENIE”. Dzięki podjętym działaniom zmieniliśmy asortyment w sklepiku szkolnym, obiady w stołówce szkolnej stają się coraz zdrowsze a nasi uczniowie są bardziej świadomi wpływu diety na zdrowie i samopoczucie.
   W tym roku rozpoczęliśmy akcję „W piątek piję tylko wodę” oraz „Zdrowy obiad według przepisu ucznia”. Zostały ogłoszone dwa konkursy na plakat promujący picie czystej wody oraz na zdrowy przepis obiadowy. Spośród zaproponowanych przez uczniów przepisów wybierzemy 9 najciekawszych, które raz w miesiącu będą serwowane na stołówce szkolnej.
   Przed nami cały rok rozmaitych działań i warsztatów promujących zdrowe żywienie i aktywność sportową. Przygotujemy świeże soki i upieczemy chleb, uczniowie wezmą udział w warsztatach o zdrowym żywieniu. Będziemy też dbać o jakość poczęstunków na imprezach szkolnych i klasowych.
Drodzy rodzice prosimy o wsparcie swoich pociech w podejmowanych wyzwaniach i aktywne przyłączenie się do promocji zdrowia.

Renata Reterska


ODKRYWAMY TALENTY

         W nowym roku szkolnym stawiamy na aktywność i twórczość naszych uczniów.

Wszystkich zachęcamy do udziału w promowaniu własnego talentu, do uczestniczenia w różnego rodzaju konkursach plastycznych, muzycznych, recytatorskich, przedmiotowych oraz sportowych- szkolnych i  pozaszkolnych. Z zainteresowaniem, na bieżąco będziemy śledzić Wasze sukcesy i informować o nich.

Mamy już pierwszych medalistów.

Oskar Grzegorzewski – uczeń klasy IVb zajął III miejsce w Mistrzostwach Warszawy do lat 12 w tenisie ziemnym.

Jan Gozdek- uczeń klasy VI b został 2-krotnym mistrzem Warszawy w judo do lat 14. Obecnie przygotowuje się do Międzynarodowego  Pucharu Polski Warsaw Judo Open.   Trzymamy kciuki i gratulujemy wysokich osiągnięć!

Koordynator Katarzyna Karczmarczyk


DOTRZYMAJ NAM KROKU PODCZAS DRUGIEJ EDYCJI AKCJI

POMOC MIERZONA KILOMETRAMI!

   Sport daje ci przyjemność? Pozwala być w świetnej formie? Teraz bycie aktywnym może również dać ci satysfakcję z pomagania dzieciom – wystarczy przyłączyć się do drugiej edycji akcji społecznej Pomoc Mierzona Kilometrami! Będąc w naszym teamie, zbierasz kilometry na wspólny cel. Zachęcamy dzieci, rodziców i nauczycieli z naszej szkoły do aktywności fizycznej i spędzania wolnego czasu w ruchu. Akcja ma na celu stworzenie dzieciom niepełnosprawnym ruchowo szansy na aktywne życie.
Wystarczy tylko:
1. Ściągnąć aplikację Endomondo na swój telefon (telefon może być w dowolnej sieci).
2.Zarejestrować się i stworzyć swój profil użytkownika (może być rodzica).
3.Dołączyć do akcji wybierając w Menu rywalizację Pomoc mierzona kilometrami.
4. Uruchom Endomondo zawsze gdy biegasz, jeździsz na rowerze, rolkach czy spacerujesz.
Uruchamiaj Endomondo za każdym razem, kiedy się ruszasz – pokonany dystans zostanie automatycznie dodany do wspólnej puli kilometrów.
WAŻNE! Włącz odbiornik GPS w twoim telefonie – tylko wtedy aplikacja właściwie zliczy przebyty przez ciebie dystans!
    Akcja Pomoc Mierzona Kilometrami trwa od 14 czerwca do 28 września 2014 roku. Podzielona jest na 8 etapów, w czasie których określane są nowe wyzwania, czyli liczba kilometrów, jaką w ustalonym czasie powinni pokonać uczestnicy akcji oraz kwota, jaką organizator przekaże Fundacji TVN Nie Jesteś Sam. Etap 8 ostatni odbędzie się od 21 września do 28 września. W tym tygodniu zachęcamy do szczególnej aktywności fizycznej na terenie szkoły i nie tylko. Możemy biegać np., na lekcjach w-fu z nauczycielem, w czasie wolnym z rodzicami, bądź znajomymi.
Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o akcji lub po prostu zadać pytanie, napisz na adres: kilometrami@onet.pl W każdej chwili możesz również zadać pytanie poprzez fanpage Pomoc Mierzona Kilometrami na Facebooku. Czekamy tam na ciebie!  Zachęcam do udziału w akcji.

Magdalena Waszelewska


LATO W MIEŚCIE 2014

    Uczniowie naszej szkoły przez 2 pierwsze tygodnie wakacji uczestniczyli w akcji „LATO W MIEŚCIE – BEZPIECZNE WAKACJE”. W ramach programu zajęć profilaktycznych dzieci m.in. wykonały książeczki o sobie, maski ukazujące różne uczucia, plakaty prezentujące sposoby dbania o zdrowie. Uczniowie chętnie rozmawiali o zdrowym odżywianiu i odpowiadali na pytania dotyczące piramidy żywienia. Zrobili również przepyszną i kolorową sałatkę owocową. Oprócz zajęć plastycznych i sportowych oraz zabaw na świeżym powietrzu dzieci brały udział w wycieczkach. Uczniowie pojechali do Łazienek Królewskich, gdzie zwiedzali z przewodnikiem obiekty znajdujące się na terenie parku oraz do Ogrodu Zoologicznego w Warszawie. Ponadto dzieci uczestniczyły w lekcji historii piekarstwa oraz szacunku do chleba i osób które go pieką w Warszawskim Muzeum Chleba. Wyjazd na basen został zorganizowany dwukrotnie oraz wyjazd na plac zabaw ELDORADO w Warszawie. Uczniowie byli również na spacerze do Puszczy Słupeckiej.

Opiekę nad dziećmi w takcie trwania „LATA W MIEŚCIE” sprawowały Jolanta Ślepowrońska, Halina Różańska, Renata Reterska i Ilona Kosin.

fotogaleria                         Ilona Kosin i Renata Reterska


 Aktualności

Comenius 2010-2012
Comenius 2012-2014

 Informacje o szkole

 Historia szkoły

 Dokumenty szkolne

 Osiągnięcia szkoły

Nauczyciele

Uczniowie

Rodzice
Świetlica szkolna
Biblioteka

 Zajęcia pozalekcyjne

 Kalendarz roku

Galeria

Archiwum

KONTAKTY

 E-mail

BIULETYN INFORMACJI

PUBLICZNEJ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Marki 05-260  ul. Pomnikowa 21  tel./fax 022 781 12 91