Szkoła Podstawowa nr 3 w Markach

im. Pomnik Zwycięstwa 1920 r.

AKTUALNOŚCI ROK SZKOLNY 2013/2014

1 WRZEŚNIA 2014 ODBĘDZIE SIĘ ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

KL. IV - VI  -  godz. 9.00

KL. II - III  - godz. 10.00

KL. 0 - I   -  godz. 11.30

Zapraszamy wszystkich uczniów i rodziców.

LATO W MIEŚCIE 2014

Uczniowie naszej szkoły przez 2 pierwsze tygodnie wakacji uczestniczyli w akcji „LATO W MIEŚCIE – BEZPIECZNE WAKACJE”. W ramach programu zajęć profilaktycznych dzieci m.in. wykonały książeczki o sobie, maski ukazujące różne uczucia, plakaty prezentujące sposoby dbania o zdrowie. Uczniowie chętnie rozmawiali o zdrowym odżywianiu i odpowiadali na pytania dotyczące piramidy żywienia. Zrobili również przepyszną i kolorową sałatkę owocową. Oprócz zajęć plastycznych i sportowych oraz zabaw na świeżym powietrzu dzieci brały udział w wycieczkach. Uczniowie pojechali do Łazienek Królewskich, gdzie zwiedzali z przewodnikiem obiekty znajdujące się na terenie parku oraz do Ogrodu Zoologicznego w Warszawie. Ponadto dzieci uczestniczyły w lekcji historii piekarstwa oraz szacunku do chleba i osób które go pieką w Warszawskim Muzeum Chleba. Wyjazd na basen został zorganizowany dwukrotnie oraz wyjazd na plac zabaw ELDORADO w Warszawie. Uczniowie byli również na spacerze do Puszczy Słupeckiej.

Opiekę nad dziećmi w takcie trwania „LATA W MIEŚCIE” sprawowały Jolanta Ślepowrońska, Halina Różańska, Renata Reterska i Ilona Kosin.

fotogaleria                         Ilona Kosin i Renata Reterska

Comenius 2010-2012