Szkoła Podstawowa nr 3 w Markach

 im. Pomnik Zwycięstwa 1920 r.

    

 

 

   Strona główna

AKTUALNOŚCI ROK SZKOLNY 2014/2015


Informujemy, że od stycznia 2015 roku funkcjonuje nowa strona internetowa szkoły. Serdecznie zapraszamy do odwiedzania naszej witryny.

https://sp3marki.edupage.org/

 


ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia składamy wszystkim

 życzenia miłości, pokoju oraz ciepła i życzliwości

Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Markach

 


WIECZÓR WIGILIJNY

Powoli kończy się czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. W ostatnich dniach staliśmy się bardziej świąteczni i uczynni. Wsparliśmy akcję Szlachetna Paczka, na lekcjach religii śpiewaliśmy kolędy, w klasach ubieraliśmy choinki, robiliśmy świąteczne dekoracje i piekliśmy pierniki.... ale przede wszystkim byliśmy dla siebie bliscy.
Szczególnie piękne i wzruszające chwile przeżyliśmy w czasie wieczoru wigilijnego, na który przybyło wielu gości, rodziców, absolwentów, uczniów i pracowników szkoły. Wysłuchaliśmy pięknych kolęd w wykonaniu szkolnego chóru i kolejny raz przeżyliśmy historię narodzenia Jezusa w Betlejem. Dziękujemy wszystkim dzieciom i nauczycielom za wprowadzenie nas w ten niezwykły świąteczny nastrój.

wieczór wigilijny fotogaleria


ZAPROSZENIE

Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Markach

serdecznie zapraszają na szkolny Wieczór Wigilijny,

który odbędzie się w czwartek 18 grudnia o godz. 18.00


    PODZIĘKOWANIE FIRMIE PARKIET STYL

28.11.2014r. firma Parkiet Styl odnowiła bezpłatnie w sali nr 2 na parterze parkiet. Obecnie nowa podłoga odświeżyła wygląd sali, która wygląda pięknie.
   11.12.2014r. pani wicedyrektor Beata Szczypkowska i uczniowie klasy III c uczący się w tej sali serdecznie podziękowali przedstawicielom firmy, panu Michałowi i Maćkowi Niecieckim, oraz pani Jagodzie Żywczak za zaangażowanie w sprawę. Uczniowie zaśpiewali piosenkę i dali laurki.
    Pani wicedyrektor wręczyła gościom dyplomy z podziękowaniem i kwiaty. Na zakończenie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.
Jeszcze raz dziękujemy i zapraszamy kolejnych darczyńców do współpracy.

fotogaleria                                           Iwona Szczygielska


Wycieczka klas 0 do Muzeum Narodowego

Dnia 27.11.2014 r. klasy 0 a i 0 b wybrały się na niecodzienne lekcje w Muzeum Narodowym. Grupa 0 a dowiedziała się na czym polega praca w malarskim atelier, zaś klasa 0 b czas w muzeum spędziła na „zabawie barwami”. Dzieci ponadto utrwaliły zasady zachowania się w muzeum, miały również możliwość bezpośredniego obcowania z dziełami sztuki.

fotogaleria                        Iwona Rogulska, Agata Danielak


ZABAWA MIKOŁAJKOWA

Zabawa mikołajkowa w Szkole Podstawowej nr 3 w Markach to już tradycja. 6 grudnia rodzice organizowali po raz kolejny spotkanie ze św. Mikołajem. Dzieci świetnie się bawiły: pisały listy do świętego Mikołaja, malowały bombki, wykonywały ozdoby świąteczne. Na uczestników czekało także stoisko z przepysznymi ciastami, stoisko klasy 6a z własnoręcznie wykonanymi ozdobami świątecznymi czy stoisko z ciekawymi książkami przygotowane przez bibliotekę szkolną. Tego dnia Mikołaj odwiedził wiele klas i rozdał dzieciom prezenty. Starsze dzieci mogły uczestniczyć w wielu konkursach mikołajkowych ze wspaniałymi nagrodami. Rodzice zaprosili zwycięzców do kina lub na gokarty. Dla wszystkich dzieci był to niezapomniany, pełen wrażeń dzień. Dziękujemy Rodzicom za wspaniałą zabawę.

fotogaleria                                        Joanna Wiśniewska


PRZEPIS  NA ZDROWY OBIAD

W grudniu w stołówce szkolnej po raz trzeci został podany obiad przyrządzony z przepisu ucznia naszej szkoły. Autorem dania obiadowego był Tomek Kotłowski z klasy 1f. Makaron z pastą szpinakową to bardzo zdrowe danie. Szczególnie szpinak ponieważ bogaty jest w potas, żelazo, kwas foliowy i przeciwutleniacze tj. witamina C i luteina. Dziękujemy Tomkowi za ciekawy przepis i pyszne danie.

Joanna Wiśniewska


DEGUSTACJA SOKÓW

3 grudnia uczniowie mieli okazję uczestniczyć w degustacji soków owocowo – warzywnych. Akcja zorganizowana była przez firmę Sebex dostarczającą do naszej szkoły owoce i warzywa w ramach europejskiego programu „Owoce w szkole”. Reprezentantki firmy w przystępny dla dzieci sposób przekazały wiedzę na temat wartości odżywczych owoców i warzyw , zachęcały do ich spożywania, a następnie częstowały uczniów świeżo wyciśniętym sokiem marchwiowo – jabłkowym. Dzieci chętnie degustowały sok, prosząc niejednokrotnie o dodatkowe porcje. Popieramy akcję i także zachęcamy do spożywania świeżych soków pełnych witamin.

 Dorota  Mondrzycka


ZABAWA ANDRZEJKOWA W ZERÓWKACH

28 listopada, zgodnie ze staropolskim zwyczajem, odbył się w grupach ”zero” dzień wróżb andrzejkowych. Wychowawczynie – pani Agata Danielak i pani Iwona Rogulska zamieniły salę oddziału przedszkolnego w miejsce wróżb, w którym przygotowały masę andrzejkowych niespodzianek dla swoich uczniów. Dzieci mogły dowiedzieć się, kim zostaną w przyszłości, jakie imię będzie nosił ich przyszły mąż lub żona oraz przy pomocy szklanej kuli poszukać odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania. Przedszkolaki okazały się również doskonałymi tancerzami – w przerwach między wróżbami pląsały do ulubionych utworów. Tegoroczne andrzejkowe zabawy w grupach „zero” zachowały swój tajemniczy urok i magię. Ciekawe, czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie...

fotogaleria                    Agata Danielak, Iwona Rogulska


KLASA VB Z WIZYTĄ W PRZYCHODNI WETERYNARYJNEJ MARWET

Uczniowie klasy VB wraz z wychowawcą odwiedzili czteronożnych pacjentów Przychodni Weterynaryjnej MARWET w Markach. Wizyta rozpoczęła się od ogólnej rozmowy na temat zwierząt, które dzieci mają w domach oraz związanej z nimi odpowiedzialności. Dzieci miały okazję zobaczyć gabinety w których udzielana jest pomoc zwierzętom. Najwięcej emocji wzbudził pokój rentgenowski. Pan doktor pokazał zdjęcia RTG zwierząt, zachęcając dzieci do ich analizowania. Uczniowie mieli szansę zobaczyć gabinet, w którym przeprowadzane są operacje. Pan dr opowiedział o przyrządach i urządzeniach wykorzystywanych w trakcie operacji. Uczniowie chętnie zadawali pytania dotyczące pracy weterynarza i właściwej opieki nad zwierzętami. Dzieci dowiedziały się jak postępować w przypadku znalezienia bezdomnego zwierzaka. W podziękowaniu za ciekawą lekcję uczniowie zorganizowali w klasie zbiórkę karmy dla podopiecznych przychodni MARWET.

Ilona Kosin


SPOTKANIE KOŁA MŁODEGO CZYTELNIKA

W czwartek, 20 listopada, w ramach cotygodniowych spotkań Koła Młodego Czytelnika uczniowie przy pomocy p. Małgorzaty Romańczyk mieli możliwość poznania zarówno biblioteki szkolnej, jak i publicznej „od kuchni”. Pani Małgorzata przedstawiła zainteresowanym katalogi biblioteczne w wersji papierowej, jak też ich postać w wersji elektronicznej. Uczniowie z zainteresowaniem szukali w tychże katalogach książki wybrane przez siebie, również mogli sprawdzić stan biblioteki w systemie informatycznym. Przedstawione zostały wszystkie elementy kart w katalogach bibliotecznych, tj. numery działów, rok wydania i język, w jakim została zapisana dana książka,  w kolejności alfabetycznej. Pani bibliotekarka umożliwiła młodzieży samodzielne zalogowanie się na ich własne konto w programie bibliotecznym, zarezerwowanie książki przez Internet i wypożyczenie jej. Uczniowie z zainteresowaniem uczestniczyli w spotkaniu.

Ewelina Stryjecka-Doliwa


NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

7XI 2014 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji 96 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Tegoroczne obchody nawiązywały również do 100 rocznicy utworzenia Legionów Polskich.

 Od pierwszych dni listopada uczniowie klas szóstych poszukiwali swoich przodków w wykazie legionistów opracowanym przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Wykonywali wizytówki wybranych legionistów. Korzystają ze strony muzeum zapalali również wirtualne znicze wybranym legionistom.

Podczas uroczystości  nauczyciele i uczniowie wspólnie śpiewali pieśni legionowe i piosenki patriotyczne. Uczniowie klasy VI b przypomnieli listopadowe wydarzenia z 1918 roku, recytowali wiersze i pokazali przygotowaną przez siebie prezentację multimedialną.

Podobnie jak w roku ubiegłym przystąpiliśmy do akcji „Mamy Niepodległą ogłoszonej przez Muzeum Józefa Piłsudskiego. Rozesłaliśmy do naszych bliskich i  znajomych  500 okolicznościowych kartek  z życzeniami z okazji Narodowego  Święta Niepodległości.

Hanna Polkowska


PRZEPIS  NA ZDROWY OBIAD

W listopadzie po raz kolejny w stołówce szkolnej uczniowie mogli posmakować obiad przyrządzony z przepisu uczennicy z klasy VI c. Tym razem autorką dania obiadowego była Klaudia Banasiak. Kurczak w potrawce to zdrowe i pięknie wyglądające danie.

GRATULUJEMY

Joanna Wiśniewska


BEZPIECZNE GRZYBOBRANIE

W mijającym tygodniu dzieci z grupy 0a uczestniczyły w kolejnych zajęciach z cyklu „Jestem bezpieczny na co dzień”. Tym razem zajęcia odbywały się pod hasłem „Bezpieczne grzybobranie”. Dzieci poprzez zabawę uczyły się rozpoznawać i nazywać grzyby jadalne i trujące, obejrzały prezentację multimedialną dotyczącą grzybów przygotowaną przez wychowawcę oraz wykonały pracę plastyczną „Grzyby” techniką origami. Poznały również korzyści płynące z grzybobrania, takie jak: możliwość oderwania się od komputera, okazja do wysiłku fizycznego i relaksu na świeżym powietrzu, satysfakcja z udanych zbiorów. Od tej chwili rozpoznawanie kurek, rydzów, maślaków, podgrzybków czy muchomorów nie powinno sprawiać uczniom tej grupy większych kłopotów.

Agata Danielak


MISTRZOSTWA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W WARCABACH KLASYCZNYCH

1 października 2014 roku o godz. 10.30 w Szkole Podstawowej nr 3 w bibliotece szkolnej miały miejsce wewnątrzszkolne eliminacje do VII Drużynowych i Indywidualnych Mistrzostw Szkół Podstawowych Powiatu Wołomińskiego w warcabach klasycznych. Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem. Do eliminacji zgłosiło się aż 56 uczniów. W trakcie dwugodzinnej rywalizacji wyłoniliśmy 14 reprezentantów naszej szkoły....więcej

Natalia Małaszewicz


 otwarcie wystawy poświęconej twórczości Henryka Sienkiewicza

Dnia 3 listopada 2014 roku w naszej szkole otwarta została wystawa "Henryk Sienkiewicz i wpływ jego twórczości na postawy patriotyczne młodzieży w czasie II wojny światowej"
W uroczystości uczestniczyli: Pan Bartłomiej Misiewicz - asystent posła Antoniego Macierewicza, Pan Radosław Dec - radny rady Miasta Marki, Pan Andrzej Rostek - Przewodniczący Rady Rodziców, Pani Małgorzata Romańczyk -bibliotekarz Biblioteki Publicznej w Markach, dyrekcja i nauczyciele szkoły oraz mieszkańcy miasta.
Wystawa jest nie tylko przypomnieniem twórczości Henryka Sienkiewicza ale pokazuje pisarza jako społecznika i wielkiego patriotę.
Wcześniej ekspozycja pokazywana była w Sejmie, Ministerstwie Edukacji Narodowej oraz wielu innych miejscach. Inicjatorami wystawy są Główna Biblioteka Lekarska w Warszawie oraz Muzeum Narodowe w Kielcach. Wystawa w naszej szkole była możliwa dzięki zaangażowaniu Pana Andrzeja Rostka, za co serdecznie dziękujemy. Wystawa czynna będzie do dnia 7 listopada 2014r. Serdecznie zapraszamy

fotogaleria                                   Ewa Dziwulska
dyrektor szkoły


SPOTKANIE HISTORYKÓW

    W dniach 24 i 25 października 2014 roku uczestniczyłam w II zjeździe Klubu Nauczycieli Historii działającym przy Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Na spotkanie przybyło około 100 nauczycieli historii z całej Polski, były też dwie nauczycielki z Litwy.

    Podobnie jak w roku ubiegłym organizatorzy zajadu zadbali o to, aby program był niezwykle atrakcyjny. Byliśmy  Pałacu Prezydenckim w Warszawie, mieliśmy okazję zobaczyć  Prezydenta  RP w miejscu urzędowania.   W Bibliotece Narodowej wysłuchaliśmy wykładów: profesora Włodzimierza Sulei i profesora Leszka Moczulskiego. Niezwykłym przeżyciem było spotkanie z Panem Krzysztofem Jaraczewskim, wnukiem Marszałka.

    Organizatorzy   przygotowali także część warsztatową  zjazdu, podczas której mieliśmy okazję wymienić się doświadczeniami  oraz  zobaczyć jak można stosować nowoczesne media w edukacji historycznej. Niezwykle wartościowe były również spotkania nieformalne przy kawie czy posiłku. Rozmawialiśmy o blaskach i cieniach naszej pracy,  porównaliśmy podręczniki  do historii z których korzystamy,  uzgodniliśmy również formy współpracy.

    Bardzo dziękuję organizatorom za zaproszenie na zjazd Klubu Nauczycieli Historii, udział w tym spotkaniu był niezwykle inspirujący.  Mam nadzieję, że przełoży się na jakość mojej pracy  w szkole.

Hanna Polkowska


Spotkanie ze świadkiem II wojny światowej, p. Kazimierzem Grabowskim

23 października uczniowie naszej szkoły uczęszczający na spotkania Koła Młodego Czytelnika mieli okazję spotkać się z naocznym świadkiem II wojny światowej – p. Kazimierzem Grabowskim. Nasz gość opowiadał uczniom realia wojny, jej przebieg i ocenę z perspektywy 11-letniego chłopca mieszkającego w okolicach Bródna (dzisiejszej dzielnicy Warszawy), a także skutki. Zainteresowani mogli zadawać pytania związane z informacjami na temat wojsk niemieckich stacjonujących w tym czasie w naszym kraju, bombardowań nieprzyjaciela, jak również braku możliwości rozpoczęcia nauki od 1 września 1939 roku.

Pan Kazimierz Grabowski podarował naszej szkole książkę pod tytułem „Po trudnych drogach wspomnień”, którą napisał. Informacje w niej zawarte relacjonują przebieg wojny, wydarzenie, jakie miały miejsce zaraz po jej zakończeniu (początki działalności w harcerstwie i areszt z nim związany, także czasy komunizmu).

Nasz gość wyraził zadowolenie ze spotkania z młodzieżą i życzył wszystkim uczniom powodzenia, jak i sukcesów w nauce.

Ewelina Stryjecka-Doliwa


ZDROWE ODŻYWIANIE

Rozstrzygnięte zostały dwa konkursy związane z realizacją programu dotyczącego zdrowego odżywiania i stylu życia.
W konkursie dotyczącym pomysłu na zdrowy przepis kulinarny zwyciężyli:
1. Bartosz Wasilewski IIc
2. Bartłomiej Wesołowski Id
3. Ewelina Błażejewska Id
4. Pola Sowińska VIc
5. Milena Cierlicka VIc
6. Klaudia Banasiak VIc
7. Tomasz Kotłowski Ie
8. Rafał i Tomasz Bławdziewicz Id
9. Maja Choińska VIa
W każdym miesiącu jedno ze zwycięskich dań będzie serwowane jako obiad w szkolnej stołówce.
Życzymy smacznego!!!

Drugi konkurs dotyczył plakatu promującego akcję „W piątek piję tylko wodę”, a zwycięzcami zostali:
1. Daria Więcek VId
2. Jan Wawrzyszko Vb
3. Aleksander Brzostek Ia
4. Wiktor Dziupiński IIa
5. Igor Mikołajczuk IIb
6. Wojciech Brzozowski Va
Gratulujemy i zachęcamy do aktywnego udziału w akcjach promujących zdrowy styl życia!

Renata Reterska


ENERGIA - KORZYSTAJ EKOlogicznie

22 października uczniowie klas 6 wzięli udział w bezpłatnych warsztatach pn. "Energia-korzystaj EKOlogicznie" przeprowadzonych przez wykładowcę z politechniki Warszawskiej oraz pracowników Polskich Sieci Elektroenergetycznych S.A. Uczniowie pogłębili swoją wiedzę o źródłach energii odnawialnej, dowiedzieli się jak czytać fakturę za energię elektryczną oraz gdzie i na czym oszczędzać.

Warsztaty miały na celu uświadomić młodzież jak ważne jest oszczędzanie energii, które przekłada się na ochronę środowiska naturalnego, w którym żyjemy.

  Joanna Wiśniewska


KONCERT ORKIESTRY WOJSKOWEJ


22 października 2014 roku uczniowie klas III, IV i VI pojechali do siedziby Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego w Warszawie. Dzieci i nauczyciele wysłuchali koncertu orkiestry wojskowej. Muzycy wykonali utwory z muzyki poważnej, rozrywkowej i filmowej. Dzieci dowiedziały się na jakich instrumentach dętych i perkusyjnych grają muzycy. Uczniowie mogli obejrzeć instrumenty, porozmawiać z muzykami, dyrygować orkiestrą a nawet zagrać na wybranym przez siebie instrumencie.
Koncert wywarł na nas ogromne wrażenie. Bardzo dziękujemy Dyrektorowi RZAWP oraz muzykom orkiestry wojskowej za przygotowanie i zaprezentowanie naszym uczniom wspaniałego programu muzycznego, który z pewnością zainspiruje dzieci i zachęci je do rozwijania zdolności muzycznych.

Hanna Polkowska


LEKCJA PATRIOTYZMU

22 października 2014 roku uczniowie naszej szkoły odwiedzili miejsca pamięci narodowej w Markach. Złożyli kwiaty i zapalili znicze przy Pomniku Żołnierzy Poległych w 1920 roku na cmentarzu parafialnym w Markach oraz przy Pomniku na Kruczku. Wychowawcy przybliżyli uczniom wydarzenia historyczne związane z tymi miejscami. Minutą ciszy dzieci uczciły pamięć poległych.

Hanna Polkowska


ŚWIATOWY DZIEŃ CZYSTYCH RĄK

Dnia 15 października klasy I a i I b obchodziły  Światowym Dzień Czystych Rąk. Uczniowie dowiedzieli się co to są drobnoustroje i obejrzeli ich zdjęcia w powiększeniu oraz wspólnie  z nauczycielami ustalili  dlaczego trzeba często i dokładnie myć ręce. Podsumowując zajęcia klasa I a wykonała rysunki , a kl. I b plakaty zachęcające do mycia rąk.

 

     

 

Katarzyna Grygolec


WYCIECZKA KLASY 1A I 1B

21 października klasy I a i I b obejrzały w Teatrze Guliwer  spektakl pt.: „Bajka o deszczowej kropelce i tęczy”, który pokazuje, że życie nie toczy się tylko wokół nas samych, i że trzeba i warto pomagać innym . Dzieci wzięły również udział w krótkiej lekcji o teatrze, dowiadując się co to jest okno sceny, kurtyna, widownia i jak ożywić lalkę. Wracając z teatru uczniowie odwiedzili marecki cmentarz, zapalili znicze przy Pomniku Żołnierzy 1920 roku, wysłuchali  krótkiej lekcji historii o wydarzeniach 1920r., która zakończyła  się modlitwą za poległych.

fotogaleria         Katarzyna Grygolec


JESTEM BEZPIECZNY W PRZEDSZKOLU

W bieżącym roku szkolnym dzieci z grupy 0a biorą udział w projekcie edukacyjnym „Jestem bezpieczny na co dzień”. W ostatnim czasie odbyły się zajęcia pod hasłem „Jestem bezpieczny w przedszkolu” i „Jestem bezpieczny na drodze”. Dzieci poznały zasady zachowania, obowiązujące w grupie i w szkole (sala, korytarz, szatnia, stołówka), wraz z wychowawcą ustaliły Kodeks Postępowania. Pod opieką p. Agaty Danielak i p. Katarzyny Karczmarczyk udały się na spacer w okolicy szkoły, rozpoznawały znaki drogowe, uczyły się prawidłowo przechodzić przez ulicę zarówno w miejscach z sygnalizacją jak i bez. Z zainteresowaniem wysłuchały książki E. Zubrzyckiej „Jak przechodzić przez ulicę”. Dla utrwalenia zdobytych wiadomości wykonały samodzielnie niewielki sygnalizator drogowy oraz uczestniczyły w przygotowaniu gazetki „Bezpieczny na drodze”

fotogaleria               Agata Danielak


BIEGAMY, BIEGAMY, BIEGAMY....

W związku z promowaniem przez nas zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej, zachęcamy uczniów i rodziców do wzięcia udziału w biegu rodzinnym pod hasłem „Odważ się być zdrowym na Narodowym” . Bieg odbędzie się 25 października (sobota) godz.11:00.Udział w biegu jest bezpłatny, trzeba tylko zarejestrować się na stronie http://www.biurozawodow.pl/events/info/odwaz-sie-byc-zdrowym-na-narodowym.

Powodzenia i Do Zobaczenia na Mecie

W akcji „Pomoc mierzona kilometrami”, w której braliśmy udział udało nam się zdobyć 70 km. Głównie biegaliśmy, spacerowaliśmy na lekcjach wychowania fizycznego. Czas wolny staraliśmy się spędzać także w sposób aktywny, zbierając kolejne kilometry. Zbieraliśmy je także w drodze do szkoły i z powrotem jadąc na rowerze. Nasze kilometry przeliczone zostały na złotówki, bo każdy zdobyty kilometr to 1 zł. Dzięki wszystkim ludziom, którzy włączyli się do akcji milion złotych trafił do dzieci z Fundacji „Nie jesteś sam”. Wspólnie zbieraliśmy kilometry i mobilizowaliśmy się do aktywności fizycznej. Wszystkim, którzy dołączyli i wspomagali akcje serdecznie dziękuję i gratuluję. Nie ma nic piękniejszego niż pomoc drugiemu człowiekowi. Czekamy na kolejną edycję „Pomocy mierzonej kilometrami”.

 

Magdalena Waszelewska


SZKOLNY KODEKS POSTĘPOWANIA UCZNIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3

W WYOBRAŹNI UCZNIÓW KLAS 1-3

Na przełomie września i października uczniowie z klas 1-3 uczestniczyli w szkolnym konkursie plastycznym na graficzne opracowanie kolejnych 13 punktów Szkolnego Kodeksu Postępowania Ucznia. Konkurs, choć nie łatwy, cieszył się dużym zainteresowaniem. Uczniowie wykazali się inwencją twórczą zarówno jeśli chodzi o interpretację tematu, jak i różnorodnością technik plastycznych. Spośród 117 prac, komisja w składzie: pani Natalia Małaszewicz, pani Iwona Szczygielska i p. Katarzyna Karczmarczyk wybrała 13 najlepszych interpretacji, zgodnie z trzynastoma punktami szkolnego Kodeksu. Oto zwycięzcy... czytaj dalej

13 zwycięskich prac             Katarzyna Karczmarczyk


SUKCES SPORTOWY

18 października 2014 r. w Warszawie odbyły się

 Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Akrobatyce Sportowej.

Z wielką przyjemnością informujemy że Justynka Śliwicka z klasy 5a

zajęła w tych mistrzostwach 1 miejsce.

gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

Jan Rosłon


PRZEPIS POLI NA ZDROWY OBIAD

W październiku po raz pierwszy w stołówce szkolnej uczniowie mogli posmakować obiad przyrządzony z przepisu Poli Sowińskiej, uczennicy z klasy VI c. Gratulujemy pomysłu i jak widać na zdjęciach zdrowe i pięknie wyglądające  danie wszystkim smakowało.

GRATULUJEMY


EUROPEJSKI ŚWIAT BAJEK

W ramach projektu „Europejski świat bajek” realizowanego w klasie 0 b, dn. 9.10.2014 r. przedszkolaki poznały jeden z krajów Unii Europejskiej – Wielką Brytanię . Z tej okazji odbyła się uroczysta herbatka – „Tea time”. Delektowaliśmy się smakiem herbaty i ciasta przygotowanego przez mamy z naszej klasy. Dzieci poznały również zwyczaje panujące w Anglii, jej charakterystyczne zabytki oraz dowiedziały się kim jest królowa Elżbieta II. Przy okazji poznały także zasady kulturalnego zachowania się przy stole. To był bardzo pouczający dzień!

Iwona Rogulska


ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

14 października 2014 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Na uroczystości obecni byli: Dyrektor Szkoły p. Ewa Dziwulska, przewodniczący Rady Rodziców p. Andrzej Rostek, wychowawcy klas pierwszych oraz zaproszeni Rodzice. Akt ślubowania poprzedził występ uczniów, w którym starali się dowieść, iż są przygotowani do świadomego, kulturalnego i aktywnego uczestnictwa w życiu Szkoły.

fotogaleria


NIEZWYKŁA LEKCJA MUZYKI

   9 października 2014 roku mieliśmy w szkole niezwykłych gości. Przybyli do nas Pan Adam Malcherek i  Pan Arkadiusz Denkiewicz - muzycy Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.    Nasi goście poprowadzili „żywe” lekcje  muzyki. Pokazali uczniom różne instrumenty dęte, wytłumaczyli jak się na nich gra. Wykonali również krótkie utwory muzyczne. Chętni uczniowie mogli spróbować swoich sił i zagrać na wybranym instrumencie dętym.

   Serdecznie dziękujemy za ciekawe zajęcia  oraz czas  poświęcony dla naszych uczniów.

fotogaleria                                        Hanna Polkowska


OGŁOSZENIE MAZOWIECKIEGO KURATORA OŚWIATY

Wydział Polityki Społecznej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie informuje o możliwości otrzymania przez osoby pokrzywdzone przestępstwem oraz członków ich rodzin bezpłatnej pomocy udzielanej przez podmioty i organizacje pozarządowe, które otrzymują na ten cel dofinansowanie ze środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Formy świadczeń pomocowych udzielanych na wniosek osób pokrzywdzonych lub członków ich rodzin to pomoc prawna i psychologiczna a także wsparcie o charakterze finansowym.

Pełna lista adresów wraz z danymi kontaktowymi oraz Informator dla Pokrzywdzonych dostępne są na stronach:

www.ms.gov.pl (zakładka Działalność/Pokrzywdzeni przestępstwem,

www.pokrzywdzeni.gov.pl

www.mazowieckie.pl (zakładka Polityka społeczna/Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie/Placówki świadczące pomoc osobom dotkniętym przemocą w rodzinie/Sieć pomocy Ofiarom Przestępstw

 


ZDROWE ŻYWIENIE

   W tym roku szkolnym kontynuujemy realizację programu „ZDROWE ŻYWIENIE”. Dzięki podjętym działaniom zmieniliśmy asortyment w sklepiku szkolnym, obiady w stołówce szkolnej stają się coraz zdrowsze a nasi uczniowie są bardziej świadomi wpływu diety na zdrowie i samopoczucie.
   W tym roku rozpoczęliśmy akcję „W piątek piję tylko wodę” oraz „Zdrowy obiad według przepisu ucznia”. Zostały ogłoszone dwa konkursy na plakat promujący picie czystej wody oraz na zdrowy przepis obiadowy. Spośród zaproponowanych przez uczniów przepisów wybierzemy 9 najciekawszych, które raz w miesiącu będą serwowane na stołówce szkolnej.
   Przed nami cały rok rozmaitych działań i warsztatów promujących zdrowe żywienie i aktywność sportową. Przygotujemy świeże soki i upieczemy chleb, uczniowie wezmą udział w warsztatach o zdrowym żywieniu. Będziemy też dbać o jakość poczęstunków na imprezach szkolnych i klasowych.
Drodzy rodzice prosimy o wsparcie swoich pociech w podejmowanych wyzwaniach i aktywne przyłączenie się do promocji zdrowia.

Renata Reterska


ODKRYWAMY TALENTY

         W nowym roku szkolnym stawiamy na aktywność i twórczość naszych uczniów.

Wszystkich zachęcamy do udziału w promowaniu własnego talentu, do uczestniczenia w różnego rodzaju konkursach plastycznych, muzycznych, recytatorskich, przedmiotowych oraz sportowych- szkolnych i  pozaszkolnych. Z zainteresowaniem, na bieżąco będziemy śledzić Wasze sukcesy i informować o nich.

Mamy już pierwszych medalistów.

Oskar Grzegorzewski – uczeń klasy IVb zajął III miejsce w Mistrzostwach Warszawy do lat 12 w tenisie ziemnym.

Jan Gozdek- uczeń klasy VI b został 2-krotnym mistrzem Warszawy w judo do lat 14. Obecnie przygotowuje się do Międzynarodowego  Pucharu Polski Warsaw Judo Open.   Trzymamy kciuki i gratulujemy wysokich osiągnięć!

Koordynator Katarzyna Karczmarczyk


DOTRZYMAJ NAM KROKU PODCZAS DRUGIEJ EDYCJI AKCJI

POMOC MIERZONA KILOMETRAMI!

   Sport daje ci przyjemność? Pozwala być w świetnej formie? Teraz bycie aktywnym może również dać ci satysfakcję z pomagania dzieciom – wystarczy przyłączyć się do drugiej edycji akcji społecznej Pomoc Mierzona Kilometrami! Będąc w naszym teamie, zbierasz kilometry na wspólny cel. Zachęcamy dzieci, rodziców i nauczycieli z naszej szkoły do aktywności fizycznej i spędzania wolnego czasu w ruchu. Akcja ma na celu stworzenie dzieciom niepełnosprawnym ruchowo szansy na aktywne życie.
Wystarczy tylko:
1. Ściągnąć aplikację Endomondo na swój telefon (telefon może być w dowolnej sieci).
2.Zarejestrować się i stworzyć swój profil użytkownika (może być rodzica).
3.Dołączyć do akcji wybierając w Menu rywalizację Pomoc mierzona kilometrami.
4. Uruchom Endomondo zawsze gdy biegasz, jeździsz na rowerze, rolkach czy spacerujesz.
Uruchamiaj Endomondo za każdym razem, kiedy się ruszasz – pokonany dystans zostanie automatycznie dodany do wspólnej puli kilometrów.
WAŻNE! Włącz odbiornik GPS w twoim telefonie – tylko wtedy aplikacja właściwie zliczy przebyty przez ciebie dystans!
    Akcja Pomoc Mierzona Kilometrami trwa od 14 czerwca do 28 września 2014 roku. Podzielona jest na 8 etapów, w czasie których określane są nowe wyzwania, czyli liczba kilometrów, jaką w ustalonym czasie powinni pokonać uczestnicy akcji oraz kwota, jaką organizator przekaże Fundacji TVN Nie Jesteś Sam. Etap 8 ostatni odbędzie się od 21 września do 28 września. W tym tygodniu zachęcamy do szczególnej aktywności fizycznej na terenie szkoły i nie tylko. Możemy biegać np., na lekcjach w-fu z nauczycielem, w czasie wolnym z rodzicami, bądź znajomymi.
Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o akcji lub po prostu zadać pytanie, napisz na adres: kilometrami@onet.pl W każdej chwili możesz również zadać pytanie poprzez fanpage Pomoc Mierzona Kilometrami na Facebooku. Czekamy tam na ciebie!  Zachęcam do udziału w akcji.

Magdalena Waszelewska


LATO W MIEŚCIE 2014

    Uczniowie naszej szkoły przez 2 pierwsze tygodnie wakacji uczestniczyli w akcji „LATO W MIEŚCIE – BEZPIECZNE WAKACJE”. W ramach programu zajęć profilaktycznych dzieci m.in. wykonały książeczki o sobie, maski ukazujące różne uczucia, plakaty prezentujące sposoby dbania o zdrowie. Uczniowie chętnie rozmawiali o zdrowym odżywianiu i odpowiadali na pytania dotyczące piramidy żywienia. Zrobili również przepyszną i kolorową sałatkę owocową. Oprócz zajęć plastycznych i sportowych oraz zabaw na świeżym powietrzu dzieci brały udział w wycieczkach. Uczniowie pojechali do Łazienek Królewskich, gdzie zwiedzali z przewodnikiem obiekty znajdujące się na terenie parku oraz do Ogrodu Zoologicznego w Warszawie. Ponadto dzieci uczestniczyły w lekcji historii piekarstwa oraz szacunku do chleba i osób które go pieką w Warszawskim Muzeum Chleba. Wyjazd na basen został zorganizowany dwukrotnie oraz wyjazd na plac zabaw ELDORADO w Warszawie. Uczniowie byli również na spacerze do Puszczy Słupeckiej.

Opiekę nad dziećmi w takcie trwania „LATA W MIEŚCIE” sprawowały Jolanta Ślepowrońska, Halina Różańska, Renata Reterska i Ilona Kosin.

fotogaleria                         Ilona Kosin i Renata Reterska


 Aktualności

Odkrywamy talenty
Comenius 2010-2012
Comenius 2012-2014

 Informacje o szkole

 Historia szkoły

 Dokumenty szkolne

 Osiągnięcia szkoły

Nauczyciele

Uczniowie

Rodzice
Świetlica szkolna
Biblioteka

 Zajęcia pozalekcyjne

 Kalendarz roku

Galeria

Archiwum

KONTAKTY

 E-mail

BIULETYN INFORMACJI

PUBLICZNEJ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Marki 05-260  ul. Pomnikowa 21  tel./fax 022 781 12 91