Szkoła Podstawowa nr 3 w Markach

 im. Pomnik Zwycięstwa 1920 r.

    

 

 

   Strona główna

AKTUALNOŚCI ROK SZKOLNY 2013/2014


OGŁOSZENIE

W dniach od 21 lipca 2014 r. do 1 sierpnia 2014 r.  sekretariat szkoły będzie nieczynny.


W Szkole Podstawowej nr 3 prowadzony jest

Program zajęć profilaktycznych prowadzonych w ramach akcji

LATO W MIEŚCIE – BEZPIECZNE WAKACJE

realizowany w oparciu o Gminny program Profilaktyki Rozwiązywania problemów Alkoholowych

oraz Przeciwdziałania Narkomanii

Akcja LATO W MIEŚCIE jest realizowana dzięki dofinansowaniu ze środków miasta Marki

Program zajęć profilaktycznych pobierz

Program zajęć 30.06.2014-4.07.2014 pobierz

Program zajęć 07.07.2014-11.07.2014 pobierz


UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

Zakończył się kolejny rok szkolny. Najlepsi uczniowie naszej szkoły zostali szczególnie wyróżnieni.

Nagrodę Burmistrza Miasta Marki dla najlepszego absolwenta szkoły otrzymała uczennica klasy 6b - Julia Nazarska.

Nagrodę dla najlepszego ucznia przyznawaną przez Mareckie Stowarzyszenie Gospodarcze otrzymała uczennica klasy 6a Martyna Bartosiak.

Nagrodę dla najlepszego sportowca przyznawaną przez Mareckie Stowarzyszenie Gospodarcze otrzymała Weronika Grzenda uczennica klasy 6a.

Gratulujemy najlepszym a wszystkim tegorocznym absolwentom życzymy wielu sukcesów w gimnazjum.


WYKAZ PODRĘCZNIKÓW - ROK SZK. 2014/2015

WYPRAWKA ZERÓWKOWICZA 2014

WYPRAWKA PIERWSZOKLASISTY 2014

 


WYNIKI KONKURSU "KLASA Z KLASĄ"

klasy IV-VI punkty klasy I-III punkty

klasa IVa
klasa IVb
klasa IVc
klasa IVd
klasa Va
klasa Vb
klasa Vc
klasa VIa
klasa VIb
klasa VIc

253

195

214

248

202

546

240

303

612

117

klasa Ia
klasa Ib
klasa Ic
klasa IIa
klasa IIb
klasa IIc
klasa IId
klasa IIIa
klasa IIIb
klasa IIIc
klasa IIId

164

216

158

228

225

476

249

197

206

193

270

W nagrodę za wygranie konkursu klasy II c i VI b pojechały na bezpłatną wycieczkę do Łazienek Królewskich. Gratulujemy zwycięzcom!

Hanna Polkowska


FESTIWAL NAUKI SZKOŁY AKTYWNOŚCI TWÓRCZEJ "TECHNOLOGIE PRZYSZŁOŚCI"

W piątek 6 czerwca 2014 roku w Szkole Aktywności Twórczej w Zielonce odbyła się XII edycja Festiwalu Nauki. Jej hasło brzmiało „Technologie Przyszłości", a zatem dzięki między innymi pracom naszych uczniów przenieśliśmy się w rok 2114.
Celem festiwalu jest propagowanie nauk ścisłych oraz najnowszych zdobyczy technologii wśród uczniów, rozbudzanie zainteresowań naukowych i artystycznych oraz motywowanie do samokształcenia i rozwoju.
Festiwal składał się z konkursu dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów powiatu wołomińskiego oraz pikniku naukowego... więcej

Kornella Sysiak


SOBOTNIE WYCIECZKI KLASY 5A

W roku szkolnym 2013/2014 uczniowie klasy 5a uczestniczyli w zajęciach turystyczno-krajoznawczych zorganizowanych przez wychowawczynię – Panią Elżbietę Czerwińską. W soboty jeździliśmy na wycieczki do Warszawy poznając ciekawe miejsca naszej stolicy. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji.

prezentacja                           Marta Rumińska i Julia Soćko 5a


KOLEJNY SUKCES MATEMATYCZNY

Michał Dobrowolski uczeń klasy VI a zajął I miejsce w Konkurs Matematycznym organizowanym przez  VIII Liceum Ogólnokształcące im. Władysława IV w Warszawie dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych pod patronatem Towarzystwa Szkół Twórczych. Gratulujemy i życzymy Michałowi dalszych sukcesów.

 


 "ZMIEŃ ŚMIEĆ W PRZYDATNĄ RZECZ"

Mateusz Kaczmarczyk uczeń klasy IV a zdobył I miejsce w kat.IV-VI w konkursie ekologicznym "Zmień śmieć w przydatną rzecz". Organizatorem konkursu był Wydział Ochrony Środowiska w Markach w ramach programu edukacyjno-informacyjnego "Mareckie rady na odpady". Mateusz wykonał przybornik młodego artysty, wykorzystując różnorodne odpady tj. papier, tworzywa sztuczne,

W konkursie nagrody otrzymali także: Andrzej Kępka kl. IId, Paulina Rojek kl. IIIc i Jakub Ratuszniak kl. IVb. Gratulujemy wszystkim wspaniałych pomysłów na surowce wtórne.

fotorelacja                                    Joanna Wiśniewska


EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ

10 czerwca na boisku szkolnym odbył się egzamin na kartę rowerową. Zdawali uczniowie klas 4-6, którzy pozytywnie zaliczyli test z przepisów ruchu drogowego. Egzamin polegał na wykazaniu się umiejętnością kierowania rowerem, poprawnego wykonywania manewrów skrętu w prawo, skrętu w lewo z drogi dwu i jednokierunkowej, wjazdu na rondo.

Przypominamy, że karta rowerowa uprawnia młodzież do kierowania rowerem po drodze od 10 do 18 roku życia. Jeżeli karty rowerowej nie posiadamy a poruszamy się po drodze to możemy otrzymać pouczenie a rodzice sprawujący nienależytą opiekę nad dzieckiem mogą otrzymać mandat. Zachęcamy więc do aktywnego udziału w zajęciach z wychowania komunikacyjnego aby być świadomym i pełnoprawnym uczestnikiem ruchu drogowego.

Joanna Wiśniewska

        


SUKCES NASZYCH UCZNIÓW W KONKURSIE FOX 2014

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX 2014 odbył się 4 marca 2014 r. w dwóch kategoriach wiekowych: Kittens (kl. III-IV) i Bunnies (kl. V-VI). Wśród ”Kociaków” wynik bardzo dobry otrzymał Jakub Repelowicz z kl. IVb a wynikami dobrymi mogą się poszczycić Jan Szymanowicz i Jakub Ratuszniak również z kl. IVb. Najlepszym „Króliczkiem” z wynikiem bardzo dobrym została uczennica kl. Vc Aleksandra Czyżkowska. Ponadto w tej kategorii wiekowej wynik dobry uzyskali: Michał Dobrowolski z kl. VIa, Maciej Cuprzyński z kl. Vb oraz Martyna Sosnowska również z kl. Vb.
W rankingu szkół w powiecie wołomińskim nasza szkoła zajęła 2. miejsce biorąc pod uwagę najlepszy wynik oraz 4. miejsce porównując średni wynik. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy osiągnięć i zachęcamy wszystkich uczniów do brania udziału w konkursach.

Ilona Kosin


POKAZ PIERWSZEJ POMOCY W KLASIE 0C

W dniu 3.06. b.r dzieci z klasy 0c miały okazję spotkać się z przedstawicielem straży pożarnej p. Andrzejem Niestępskim z OSP z Wołomina. Spotkanie miało charakter warsztatowy. Dzieci zapoznały się z metodami udzielania pierwszej pomocy medycznej, którą prowadził wykwalifikowany ratownik medyczny. Dzieci zadawały pytania, prowadziły rozmowę i miały możliwość sprawdzenia swoich umiejętności udzielania pierwszej pomocy  dzieciom przy użyciu fantoma. Spotkanie uwieńczone zostało wspólną fotografią.

fotorelacja                              Agata Czekaj


 ”STRASZNIE POŻYTECZNE - NIETOPERZE I INNE ZWIERZĘ"

Dnia 21.05.14 z inicjatywy Urzędu Miasta Marki odbyły się w naszej szkole warsztaty na temat nietoperzy i innych zwierząt, które nie cieszą się sympatią dzieci i młodzieży. Zajęcia prowadził pan Maciej Fuszara , a uczestniczyli w nich uczniowie klas piątych i szóstych. Świat zwierząt jest fascynujący i tajemniczy, a pan Maciej Fuszara w ciekawy sposób zapoznał uczestników z jego niektórymi mieszkańcami. Przekazana wiedza okazała się niezwykle pożyteczna.
Zainteresowani uczniowie będą mogli rozwinąć skrzydła wyobraźni i wziąć udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki przy Urzędzie Miasta Marki pt. ”Strasznie pożyteczne – nietoperze i inne zwierzę.”

Aldona Torenc


KLASA 0C NA WARSZTATACH MAJSTERKOWANIA W CASTORAMIE

Już od rana 23 maja uczniowie klasy 0c byli w doskonałych humorach. Nie mogli doczekać się spotkania oraz przejazdu autobusem miejskim. Po przybyciu na miejsce pani Agata udzieliła instrukcji dotyczących właściwego zachowania się w miejscu publicznym.
Przed wejściem do budynku przywitała nas miła pani Jola, która była naszym przewodnikiem po sklepie, opowiadała o tajnikach pracy i pokazała zaplecze Castoramy. Potem czekała nas miła niespodzianka. Każde z dzieci mogło wybrać kolorową małą doniczkę i przesadzić do niej kwiatka. Niektórzy robili to po raz pierwszy. Własnoręcznie przesadzone kwiatki zabraliśmy ze sobą do domu. Pod koniec spotkania Pani Jola wręczyła dla każdego dziecka dyplomy. W drodze powrotnej wstąpiliśmy na zimne lody. Wycieczka była dla nas wszystkich wielką frajdą.
Serdecznie dziękujemy Firmie Castorama za zaproszenie.

                                  Agata Czekaj


ŚWIĘTO SZKOŁY 2014

Dnia 8 maja odbyła się uroczystość z okazji Święta Szkoły. Tegoroczne obchody były wyjątkowe ze względu na niecodziennych gości, delegatów z krajów partnerskich, z którymi realizujemy projekt programu Comenius. Program uroczystości nawiązywał do tytułu projektu „Kim byliśmy, gdzie jesteśmy, kim będziemy…” Występ artystyczny zaprezentowany przez uczniów pokazał, że Nasza Szkoła to pomnik przeszłości, w której pielęgnujemy tradycję i historię, ale też   wykorzystujemy możliwości, które daje nam teraźniejszość i śmiało idziemy naprzód, dopisując nowe rozdziały do pięknej i bogatej historii szkoły. Serdecznie dziękujemy Wszystkim Gościom za wspólne świętowanie.

 

Podziękowania dla Rodziców i innych osób, którzy zaoferowali bezinteresowną pomoc w organizacji wizyty partnerskiej w ramach projektu Comenius i Święta Szkoły.

Dziękujemy Rodzicom, którzy gościli w domach dzieci z Austrii i Grecji: Państwu Katarzynie i Piotrowi Kacprzakom, Państwu Annie i Maciejowi Wróblewskim oraz Państwu Marzenie i Maciejowi Radziszewskim.

Dziękujemy Rodzicom, którzy przyczynili sie do organizacji transportu, poczęstunku oraz innych atrakcji: Panu Ksaweremu Mikoszowi, Państwu Osmólskim oraz pani Joannie Cuprzyńskiej.

Dziękujemy sponsorom:

- firmie Secpol, a szczególnie Panu Danielowi Kurkowi,

- Radzie Rodziców i panu Andrzejowi Rostkowi za pomoc w organizacji poczęstunku i pyszny tort.

Dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy zadbali o przygotowanie dzieci do występu z okazji Święta Szkoły.

fotorelacja     video                                      Renata Reterska


ÓSMA WIZYTA PARTNERSKA W POLSCE

W dniach 5-9 maja odbyła się ostania ósma wizyta partnerska w Polsce w ramach realizowanego projektu Comenius. Naszą szkołę odwiedziły delegacje nauczycieli z Austrii,  Walii, Grecji, Turcji, Hiszpanii, Niemiec oraz Włoch. W tym wyjątkowym spotkaniu udział wzięli także uczniowie z Grecji i Austrii, którzy zamieszkali w domach naszych uczniów. Dzięki uprzejmości i kreatywności Państwa Wróblewskich, Kacprzaków i Radziszewskich młodzi goście zobaczyli i doświadczyli znacznie więcej z pobytu w Polsce, niż przewidywał oficjalny program. W tym miejscu chcieliśmy serdecznie podziękować wszystkim państwu, którzy dołożyli starań i służyli pomocą w  organizacji i przebiegu spotkania.

W czasie pobytu w Polsce delegacje partnerskie wzięły udział w lekcji  ,Historii kuchni polskiej’ na zamku w Pułtusku, gdzie uczyli się też gotować polskie specjały oraz smakowali tradycyjną polską kuchnię. Podziwiali polską przyrodę w czasie spływu rzeką Narew. Zwiedzili Warszawę w tym: Stare Miasto, Pałac Kultury, Zamek Królewski, Centrum Nauki Kopernik, Łazienki Królewskie.  Nauczyciele mieli okazję zobaczyć lekcje w naszej szkole, poznać system edukacji, a także wzięli również  udział w obchodach święta szkoły. Program uroczystości zaprezentowany przez naszych uczniów wprawił gości w zachwyt.

fotorelacja                                            Renata Reterska


JESTEM WYJĄTKOWA JAK KAŻDY INNY

29 kwietnia uczniowie czterech klas drugich uczestniczyli w ciekawej lekcji, której celem było uwrażliwienie dzieci na odmienność osób z autyzmem oraz budowanie świadomości na jego temat. Zajęcia w formie prezentacji multimedialnej prowadzili wolontariusze z Fundacji Orange.
„Poznaj Marię, dziewczynkę, która lubi mieć plan’’- to wiodący temat zajęć. Maria, to główna bohaterka książki „Maria i ja’’ autorstwa Miguela Gallardo. Jest to pełna humoru opowieść o wspólnych wakacjach ojca i córki, o ich wyjątkowej relacji, o codzienności życia osoby z autyzmem i jej najbliższych. Dzięki niej dowiedzieliśmy się , że osoby z autyzmem, podobnie jak bohaterka książki są wyjątkowe, mają swoje mocne strony, niepowtarzalne zainteresowania i pasje. Podczas zajęć dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały ciekawych opowieści wolontariuszy, zadawały mnóstwo pytań i żywo reagowały utożsamiając się z nowo poznaną bohaterką Marią. Były to bardzo cenne zajęcia, dostarczyły dzieciom często nieznanej wcześniej wiedzy na temat osób niepełnosprawnych, a w szczególności osób z autyzmem. Dzięki tej lekcji dzieci zrozumiały ich problemy oraz trudności w rozumieniu świata, poznały możliwości pomocy. Na pamiątkę każdy uczeń dostał znaczek z napisem „ I am unique just like everyone else” (Jestem wyjątkowa jak każdy inny)- który doskonale oddaje przesłanie tych zajęć.

Katarzyna Karczmarczyk


WYCIECZKA DO PARYŻA

W dniach 7 - 11 kwietnia 2014r. uczniowie klas szóstych uczestniczyli w wycieczce do Paryża, którą zorganizowała pani Ewa Gębska, wychowawczyni klasy 6c. Poniedziałek zaczął się wczesnym rankiem. Już o 5.30 wyjechaliśmy na lotnisko do Modlina. Lot minął szybko i przyjemnie. W Paryżu powitało nas słońce i piękna kolorowa wiosna. Zostawiliśmy w hotelu nasze bagaże i wyruszyliśmy z przewodnikiem na naszą pierwszą wycieczkę po Paryżu.....

czytaj dalej                                              Joanna Wiśniewska


KONKURS WIEDZY O JANIE PAWLE II

Aby uczcić wielkie wydarzenie historyczne jakim będzie Kanonizacja błogosławionego Papieża Jana Pawła II w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o Janie Pawle II. W konkursie tym licznie wzięli udział uczniowie z klas IV – VI. Do finału zakwalifikowało się 18 uczniów. Na apelu szkolnym przed Świętami Wielkanocnymi ogłoszono wyniki konkursu i rozdano nagrody, a oto nazwiska zwycięzców:
I miejsce –Jaworski Kacper kl. IVc
II miejsce – Repelowicz Jakub kl. IVb
III miejsce – Nowaczewska Gabriela kl. Vc
Wyróżnienie otrzymali:
Osmólski Paweł kl. Va
Urbańska Julia kl. Vb
W tym samym czasie realizowany był szkolny konkurs plastyczny pt.
„ Jan Paweł II jest świętym, bo…”.
Dzieci z wszystkich klas od „O” – VI przedstawiły swoje plastyczne prace, z których najlepsze otrzymały nagrody i wyróżnienia.

Oto nazwiska uczniów nagrodzonych:

W klasyfikacji klas 0 – III:
I miejsce - Kacper Kaworski kl. Ia
II miejsce - Lenartowicz Magdalena kl. IIIc
III miejsce - Cebulski Bartosz kl. III b
- Karpiński Wiktor kl. IIIb
Wyróżnienie:
Szczubeł Aleksandra kl. Ia
Ryszawa Aleksandra kl. IIIb
Rybicki Andrzej kl. IIa
Mańk Natalia kl. Oc
Jasionek Maja kl. Oe

W klasyfikacji klas IV – VI:
I miejsce - Rajchert Klaudia kl. IVb
II miejsce - Wieczorkowska Weronika kl. VIb
III miejsce - Misiewicz-Woś Julia kl. Va
Wyróżnienie:
Wdowski Filip kl. IVa
Gąska Kamil kl. Vb
Sobolewska Lena kl. Va
Ratuszniak Jakub kl. IVb

fotorelacja

siostra Elizabeth


ALLELUJA!

Z okazji Świąt Wielkanocnych

wszystkim Przyjaciołom szkoły życzymy

dobrego, pogodnego i wiosennego czasu,

radości z obecności bliskich

a także obfitości na świątecznym stole

Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie i pracownicy szkoły


OBCHODY NARODOWEGO DNIA ŻYCIA 2014

Dnia 24 marca 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Markach uroczyście obchodzono Narodowy Dzień Życia. Tegoroczne obchody organizowane były pod hasłem „Rodzina w społeczności lokalnej”. W czasie uroczystości ogłoszone zostały wyniki konkursu plastycznego organizowanego co roku z inicjatywy Burmistrza i Rady Miasta Marki dla uczniów mareckich szkół. W wyniku eliminacji szkolnych do finału zakwalifikowano ponad 120 prac, które oceniła komisja w składzie:

1. Pani Anna Kwiatkowska-Misiurska – artysta plastyk
2. Pani Agnieszka Lużyńska– Przewodnicząca Rady Miasta Marki
3. Pani Maria Przybysz-Piwko – Radna Miasta Marki
4. Pan Janusz Werczyński – Burmistrz Miasta Marki

Celem konkursu było pokazanie rodziny, która aktywnie angażuje się w sprawy społeczności lokalnej, jest otwarta na najbliższą wspólnotę począwszy od dobrych relacji sąsiedzkich, a skończywszy na uczestnictwie w życiu całej wspólnoty lokalnej.
    W obecności licznie zgromadzonych gości – uczniów mareckich szkół, nauczycieli, opiekunów, rodziców a także radnych i pracowników Urzędu Miasta Marki, zwycięzcy konkursu odebrali nagrody oraz dyplomy i podziękowania.
    Organizatorzy konkursu podziękowali wszystkim uczestnikom, złożyli gratulacje zwycięzcom i skierowali słowa uznania do nauczycieli – szkolnych opiekunów konkursu, rodziców i wszystkich którzy przyczynili się do promowania idei Narodowego Dnia Życia. Uroczystość była jednocześnie otwarciem wystawy, na której wyeksponowano prace wszystkich finalistów.

fotorelacja, lista nagrodzonych            Joanna Wiśniewska


INFORMACJE O REKRUTACJI DZIECI DO KLASY PIERWSZEJ I ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 W MARKACH

Podstawa prawna:
1.Ustawa z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 1996 r. Nr 67, poz. 329, z późn. zm.).
2.Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 20.02.2004 r. w sprawie warunków i trybu przyjmowania uczniów do szkół publicznych oraz przechodzenia z jednych typów szkół do innych (Dz. U. z 2004 r. Nr 26, poz. 232)
3.Ustawa z dnia 6 grudnia 2013 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz o zmianie niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2014 poz. 7)
4.Statut Szkoły Podstawowej nr 3 w Markach

Rekrutacja do klasy pierwszej prowadzona będzie w terminie od 17.03.2014 r do 30.04.2014 r.

Naukę w klasie I szkoły podstawowej w roku szkolnym 2014/2015, muszą rozpocząć dzieci 7-letnie (urodzone w roku 2007) oraz dzieci 6-letnie, urodzone w okresie od 1 stycznia do 30 czerwca 2008 roku. Wszystkie te dzieci, rozpoczynają w roku szkolnym 2014/2015 spełnianie obowiązku szkolnego. Na wniosek rodziców, naukę w klasie I mogą również rozpocząć dzieci 6-letnie, urodzone w okresie od 1 lipca do 31 grudnia 2008 roku, jeśli odbyły wcześniej obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne.
Zgodnie z obowiązującym prawem każde dziecko zamieszkałe w obwodzie szkoły musi być do niej przyjęte.
Rekrutacja objęta jest rejonizacją. W pierwszym etapie zostaną przyjęte do klasy I wszystkie dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły. (Aktualny obwód szkoły znajduje się na stronie internetowej http://bip.marki.pl/pl/bip/jednostki_samorzadowe/SP_3 - w zakładce obwód szkolny).
Tylko w przypadku posiadania wolnych miejsc w danym oddziale, na wniosek rodzica możliwe będzie przyjęcie dziecka spoza obwodu. Planowana jest liczba 6 oddziałów. Liczebność oddziału ogólnodostępnego klasy pierwszej nie może przekroczyć 25 dzieci.

Dokumenty wymagane przy zapisaniu dziecka do klasy pierwszej:
1.Kwestionariusz osobowy [pobierz]
2.Kserokopia aktu urodzenia dziecka
=======================================================================

Rekrutacja do oddziału przedszkolnego prowadzona będzie w terminie od 14.04.2014r. do 14.05.2014r.
=======================================================================
Zgodnie z obowiązującymi zapisami ustawy o systemie oświaty, w roku szkolnym 2014/2015 dzieci w wieku 5 lat (urodzone w roku 2009) oraz dzieci 6-letnie, urodzone w okresie od 1 lipca do 31 grudnia 2008 roku (które nie rozpoczną nauki w klasie I SP) zobowiązane są odbyć roczne przygotowanie przedszkolne. Zapewnienie warunków do realizacji tego obowiązku jest zadaniem własnym gminy.
W Szkole Podstawowej nr 3 w Markach zorganizowane będą 2 oddziały dla dzieci 6 letnich (urodzonych w 2008 roku). Liczebność oddziału przedszkolnego nie może przekroczyć 25 dzieci.

Dokumenty wymagane przy zapisaniu dziecka oddziału przedszkolnego:

1.Wniosek o przyjęcie dziecka do publicznego przedszkola, oddziału przedszkolnego przy szkole podstawowej [pobierz]
2.Kwestionariusz osobowy [pobierz]
3.Kserokopia aktu urodzenia dziecka

Ogłoszenie list dzieci przyjętych do klasy pierwszej i oddziału przedszkolnego 30 maja 2014 roku.

02.04.2014 r. (środa) godz. 18.00 – odbędzie się spotkanie informacyjne dla Rodziców ubiegających się o przyjęcie dzieci do grup „O” i klas „I”

ZAPRASZAMY


Informujemy o możliwości zapisania dzieci do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2014/2015:

- zapisy dzieci z klas I-III od 17.03.2014 r.
- zapisy dzieci z oddziałów przedszkolnych od 14.04.2014 r.

Zainteresowani Rodzice proszeni są o wypełnienie i złożenie wniosków w sekretariacie do dnia 10 czerwca 2014 r.
Karta zapisu dziecka do świetlicy szkolnej [pobierz].      Druki dostępne również w sekretariacie szkoły.

Listy dzieci przyjętych do świetlic szkolnych ogłoszone będą dnia 17 czerwca 2014 r.

ZAPRASZAMY


POWITANIE WIOSNY

21 marca powitaliśmy w naszej szkole Wiosnę. Samorząd szkolny przygotował okolicznościową dekorację, której centralną częścią była piękna niebieska rzeka. Zgodnie z tradycją wszystkie Marzanny zostały w niej zatopione.
Tego dnia także został rozstrzygnięty konkurs piosenki promującej zdrowe odżywianie. Pierwsze miejsce zajęła Marika Amrozińska, drugie miejsce Daria Więcek z kl. 3d a trzecie miejsce Zosia Tomczyk. Dziewczynki zaprezentowały swoje piosenki przed publicznością zgromadzoną na apelu i otrzymały gromkie brawa. Gratulujemy zwyciężczyniom.
Jak co miesiąc obejrzeliśmy także przedstawienie promujące zdrowe odżywianie. Tym razem klasa 2 a opowiedziała nam o najczęstszych błędach żywieniowych i ich konsekwencjach zdrowotnych tj. nadwaga, próchnica czy spadek koncentracji i zdolności uczenia się. Dzieci przypomniały nam także zasady zachowania przy stole. To była bardzo interesująca lekcja.

fotorelacja                    Joanna Wiśniewska


 SIÓDMA WIZYTA PARTNERSKA W RAMACH PROGRAMU COMENIUS

  Zielona Walia przywitała nas pięknym słońcem. Uczniowie i nauczyciele szkoły partnerskiej w Swansea zapewnili nam moc wrażeń. Oprócz stałych elementów wizyt partnerskich t.j. wizyta w szkole, poznanie systemu edukacji, oraz szeroko rozumianej kultury mieliśmy okazję zobaczyć zapierające dech widoki, podziwialiśmy też umiejętności psów pasterskich.

Czas szybko płynie i przed nami ostania, najważniejsza dla nas wizyta w Polsce – już w maju. Zapraszamy wszystkich Państwa  do współpracy w tym niecodziennym wydarzeniu.

fotorelacja                        Renata Reterska


FERIE ZIMOWE

Zima, zima i po zimie a dokładnie po akcji „Zima w mieście” . Jak w latach poprzednich także i w tym roku podczas ferii zimowych w dniach 17-28 lutego przygotowano ofertę zajęć dla dzieci. Dwutygodniowy program obejmował następujące punkty:
1. Zajęcia ruchowe, sportowe i rekreacyjne. Dzieci miały możliwość uczestniczyć w licznych zabawach, ćwiczeniach o charakterze ogólnorozwojowym i konkursach gier zespołowych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się konkursy w mini-hokeja i piłkę nożną.
2. Zajęcia plastyczne. Uczniowie mogli wyeksponować swoja twórczość, stosując różne techniki a tematyka prac dotyczyła zwiedzanych miejsc.
3. Zajęcia profilaktyki z tematyki uzależnień i szkodliwości różnych używek.
4. Wycieczki:
    a. Multikino na Targówku – film „Lego przygoda” i „Robaczki z zaginionej doliny”
    b. Zamek Królewski
    c. Centrum Nauki Kopernik
    d. Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa
    e. Hala Sportowa w Radzyminie
    f. Bal maskowy.
Na zakończenie zajęć feryjnych zorganizowano ognisko. Dzieci piekły kiełbaski i jabłka. Apetyt dopisywał wszystkim uczestnikom. Ogółem w zajęciach brało udział około 70 uczniów.

Jolanta Ślepowrońska


CO SŁYCHAĆ W KLASIE 0c?

Uczniowie klasy 0c uczestniczyli ostatnio w bardzo atrakcyjnych zajęciach związanych ze zdrowym stylem życia oraz odwiedzili pobliską przychodnię dla zwierząt i z bliska przyjrzeli się pracy weterynarza. Zapraszamy do lektury.

Agata Czekaj      


REPREZENTACJA CHŁOPCÓW W PIŁCE RĘCZNEJ MISTRZAMI POWIATU!

24 stycznia 2014 r. podczas turnieju w Markach reprezentacja chłopców naszej szkoły zdobyła tytuł Mistrza Rejonu Marki – Radzymin – Dąbrówka w piłce ręcznej. Tym samym drużyna zdobyła prawo uczestnictwa w Finałach Powiatu, który odbył się 31 stycznia 2014 r., na terenie SP 2 w Zielonce. Mistrzowie Marek – reprezentanci Szkoły Podstawowej Nr 3 zmierzyli się z najlepszymi drużynami powiatu wołomińskiego w piłce ręcznej. Po zaciętej rywalizacji pokonali Mistrzów Rejonów: Wołomin, Tłuszcz, oraz Kobyłka – Zielonka – Ząbki!
02 kwietnia 2014 r. o godz. 10.00 w „Hali Arena” w Legionowie, nasi uczniowie wystąpią w zawodach międzypowiatowych. Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne zwycięstwo!

Joanna Wiśniewska


WYNIKI KONKURSU "KLASA Z KLASĄ" w I semestrze

klasy IV-VI punkty klasy I-III punkty

klasa IVa
klasa IVb
klasa IVc
klasa IVd
klasa Va
klasa Vb
klasa Vc
klasa VIa
klasa VIb
klasa VIc

89

11

88

80

59

214

104

105

313

86

klasa Ia
klasa Ib
klasa Ic
klasa IIa
klasa IIb
klasa IIc
klasa IId
klasa IIIa
klasa IIIb
klasa IIIc
klasa IIId

97

66

55

70

132

218

47

128

89

131

117

Hanna Polkowska


WIEMY CO JEMY - PREZENTACJA KLASY 3D

To hasło pojawiło się przed feriami zimowymi na gazetce szkolnej, jak i na apelu. Uczniowie klasy III d zaprezentowali wówczas scenkę, w której zachęcali kolegów do świadomej konsumpcji. Wskazali na czynniki szkodzące naszemu zdrowiu: MOM w produktach mięsnych, akrylamid np.: w chipsach, wszechobecne w słodyczach i kolorowych napojach cukier i sztuczne barwniki. Zachęcili do spożywania orzechów, sezamu, śledzi, wody. Oto słowa, które kierowali do kolegów.... czytaj dalej

Kornella Sysiak


PODZIĘKOWANIE DLA SPONSORÓW

13 lutego 2014 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z okazji wręczenia podziękowań sponsorom, którzy pomogli w odnowieniu świetlicy szkolnej.
Dziękujemy:

Firmie "Parkiet Styl Niecieccy" - za wycyklinowanie i polakierowanie podłogi,
Pani Karinie Księżyk "English Club" - za zakup drukarki,
Panu Piotrowi Siekierzyńskiemu - za wsparcie w wyposażeniu świetlicy,
Panu Tadeuszowi Ciok z Firmy ZINO - za nieodpłatne przekazanie farb ściennych,
Panu Dariuszowi Fabijańczuk - za pomalowanie sali,
ks. Krzysztofowi Kuźnikowi z drukarni Michalineum - za pomoc w wyposażeniu świetlicy,
Pani Małgorzacie Ciborek z firmy TAGO - za słodki poczęstunek dla dzieci.

Dziękujemy także Panu Andrzejowi Rostkowi za zaangażowanie i pomoc w realizacji całego przedsięwzięcia. Dzięki sponsorom świetlica szkolna stała się piękniejsza i bardziej przytulna dla naszych najmłodszych wychowanków.
Dzieci ze świetlicy przygotowały krótkie przedstawienie. Młodzi aktorzy recytowali wiersze a zwycięzca
konkursu "Cztery Pory Roku" Mateusz Ceran zaprezentował swój talent muzyczny. Po występie dzieci Pani Dyrektor wręczyła podziękowania sponsorom - przyjaciołom szkoły, serdecznie dziękując im za pomoc i dobre serce.

         

Koordynator Agata Czekaj


Największe osiągnięcia uczniów w 1 semestrze r.szk.2013/2014

Martyna Bartosiak ucz.kl. VIa - finalistka wojewódzkiego etapu Konkursu Matematycznego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Warszawie

Sukcesy sportowe
Opiekunowie: Ewa Gębska, Jan Rosłon
1.Awans do finałów mazowieckich w biegach przełajowych – Natalia Kozik kl. 5c
2.Mistrzostwa Marek Szkół Podstawowych w piłce koszykowej

a. III miejsce dziewczęta
b. III miejsce chłopcy

3.Mistrzostwa Marek Szkół Podstawowych w tenisie stołowym

a. I miejsce chłopcy
b. II miejsce dziewczęta

4.Mistrzostwa Marek Szkół Podstawowych w piłce ręcznej

a. I miejsce chłopcy
b. I miejsce dziewczęta

5.Mistrzostwa rejonowe Szkół Podstawowych w piłce ręcznej (Marki, Radzymin, Dąbrówka)

a. I miejsce chłopcy – awans do finałów powiatu
b. II miejsce dziewczęta

Konkursy przeprowadzone przez Towarzystwo Zapobiegania Narkomanii:

 opiekun Maria Domolewska
1.Konkurs plastyczny – Moja szkoła

Weronika Wieczorkowska 6b
Hubert Cebulski 6c
Monika Pham Troung 6c
Julia Urbańska 5b
Alicja Dziedzic 6c

2.Konkurs plastyczny – Szlakiem znanych Polaków na Warmii i Mazurach

Marta Rumińska 5a
Alicja Dziedzic 6c
Marta Jarema 5a

3.Konkurs krasomówczy

Daria Więcek 3d
Dominika Gaweł 6b
Kinga Torenc 6b
Kuba Ratuszniak 4b

Międzynarodowy Konkurs Tabliczki Mnożenia – 10 miejsce Filip Denicki kl. 4c
Ogólnopolski Konkurs Matematycznym „Alfik Matematyczny”

  73 miejsce w kraju Natalia Danowska kl. 2a - opiekun Halina Różańska

Ogólnopolski Konkurs Humanistyczny „Alfik Humanistyczny”

   19 miejsce w kraju Natalia Danowska kl. 2a - opiekun Halina Różańska
III Marecki Konkurs Międzyszkolny „Jestem uczniem Jana Pawła II”, opiekun Elżbieta Czerwińska

II miejsce Maria Zasuwa 4b
Wyróżnienie Jakub Repelowicz 4b
II miejsce Magdalena Lenartowicz 3c

Konkurs plastyczny – kartka świąteczna organizowany przez Hospicjum w Warszawie,

opiekun Elżbieta Czerwińska
Wyróżnienia: Weronika Wieczorkowska 6b, Zuzanna Filipiak 4a, Klaudia Reichert 4b, Julia Pawłowska 4b, Aleksandra Żurawińska 4b, Alicja Rucińska IIIc, Daria Więcek 3d.

Marecka jesień poezji, opiekun Anna Szubierajska, Aldona Torenc
I miejsce w kategorii klas I – III zdobył Mateusz Ceran z kl. III d

Wyróżnienie zdobyła Weronika Wieczorkowska z kl. VI b

GRATULUJEMY!


Szlachetne zdrowie,
nikt się nie dowie,
jako smakujesz,
aż się zepsujesz
(..)”
Jan KochanowskiDnia 15.01.2014r. dzieci z klasy 3c przedstawiły bajkę pt. Zdrowy Czerwony Kapturek. Do tego wydarzenia długo się przygotowywały. Uczestniczyły w wielu próbach. Wspólnie z rodzicami wykonały piękne, kolorowe stroje. Gdy nadszedł ten oczekiwany dzień w wielkim stresie wyszły na scenę. W ciekawy, intrygujący sposób przekazały uczniom całej szkoły informacje o tym jak ważna jest i jak powinna wyglądać dieta młodego człowieka. Zachęcały do zmiany nawyków żywieniowych, abyśmy mogli cieszyć się szlachetnym zdrowiem.

Dorota Gawryluk


POMAGAMY WOŚP

12 stycznia 2014 roku odbył się 22 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Koordynatorem akcji w naszej szkole były p. Marta Komsta i P. Katarzyna Goławska. Wielu uczniów naszej szkoły zgłosiło się do kwestowania na rzecz WOŚP. Mimo zimna i długich godzin spędzonych na zbiórce pieniędzy w Markach i Warszawie kwestowali: Dominika Gaweł, Ada Sobiecka, Martyna Kaczmarczyk, Kinga Torenc, Gabrysia Skoczylas, Natalia Nasiłowska, Ania Plichta, Zosia Reluga, Sandra Wrońska, Weronika Jachimczyk, Michał Gierek, Mikołaj Kuczkowski, Jan Wojda i Jan Murawski. Program występów scenicznych mareckiej orkiestry uświetnił także nasz szkolny chór. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy tak zaangażowali się w zbiórkę pieniędzy na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.

     

Marta Komsta


WAŻNA LEKCJA W PLANIE TO ŚNIADANIE

Sala klasy 3c zamieniła się w "Kuchnię pełną cudów” - Marii Terlikowskiej. Dzieci przygotowywały pasty do kanapek. Najbardziej smakowała im jajeczna ze szczypiorkiem i serowa z bakaliami. Chętnie próbowały ciepłych sandwiczy. Były podobne do kanapek Lorda S. z książki M. Musierowicz pt. "Całuski pani Darling”. Każda kanapeczka kusiła smakowitą zawartością. Na zajęciach dzieci dowiedziały się, że śniadanie dodaje energii do prawidłowej funkcji mózgu, poprawiając pamięć i koncentrację, dodaje energii na cały dzień.

D.Gawryluk M.Romańczyk


STAWIAM NA DRUGIE ŚNIADANIE

Uczniowie klasy 3c dowiedzieli się, że drugie śniadanie uzupełnia płyny i składniki odżywcze. Dzięki niemu mamy siłę do dalszej pracy, jesteśmy aktywni, a nasze samopoczucie staje się coraz lepsze. Bohaterka książki J. Krzyżanek - Cecylka Knedelek od dawna wiedziała, że człowiek musi jeść i pić, żeby być zdrowym, żeby rosnąć i prawidłowo się rozwijać. Zaproponowała przygotowanie owocowej sałatki. Dzieci z wielkim entuzjazmem przystąpiły do pracy. Ich małe ,,conieco” na drugie śniadanie było smaczne i zdrowe.

D.Gawryluk M.Romańczyk


ODKRYWAMY TALENTY

Chcielibyśmy przedstawić wam Oskara Grzegorzewskiego, bardzo utalentowanego ucznia klasy trzeciej. W dniach 7- 8 grudnia 2013 r. na twardych kortach Klubu Tenisowego Tuan Club w Piasecznie odbył się Turniej Mikołajkowy w kategorii zielonej (rocznik 2003), w którym wziął udział Oskar (rocznik 2005) na co dzień zawodnik klubu WTS Deski Warszawa.

W turnieju uczestniczyło 19 zawodników z Warszawy i okolic. W I rundzie Oskar miał wolny los, w II rundzie wygrał 4:0,4:0 z Witem Włodarczykiem, w ćwierćfinale spotkał się z kolegą klubowym Sewerynem von Mauberg z  którym również wygrał 4:0,4:0. W półfinale w drodze na szczyt stanął Dawid Jastrzębski (który górował nad Oskarem wzrostem oraz wagą J ) z którym wygrał 4:2,4:0.

W finale po bardzo zaciętym i stojącym na wysokim poziomie meczu Oskar wygrał z Kubą Tomczykiem 3:4,4:0,10:5. Należy zaznaczyć , że Oskar rywalizuje z chłopcami dwa lata starszymi od siebie. Gratulujemy Oskarowi i życzymy mu wielu sukcesów sportowych.


WIECZÓR WIGILIJNY

Wieczór Wigilijny w naszej szkole to zawsze wyjątkowe przeżycie. Przypomina nie tylko o historii narodzenia Dzieciątka Jezus ale także uświadamia nam, że tak jak za czasów Jezusa tak i w naszym świecie, dzięki nam samym, mogą zdarzać się cuda. Ten wyjątkowy Wieczór napewno poruszył nie jedno serce i uwrażliwił na potrzeby innych ludzi. Z takim przesłaniem przygotujmy się do świętowania Bożego Narodzenia.

fotorelacja                          Joanna Wiśniewska


WYJĄTKOWA WIZYTA PARTNERSKA

W szóstej wizycie partnerskiej w dniach 2-6 XII udział wzięli uczniowie naszej szkoły. Wyjazd był dla uczniów nagrodą za pracę i zaangażowanie w realizację projektu Comenius. Ala Banasiuk, Amelka Wróblewska, Monika Kacprzak, Ola Popławska, Paweł Osmólski oraz Ignacy Radziszewski na tydzień zamieszkali u austriackich rodzin. Poznali nie tylko nowych kolegów, ale też kulturę, zwyczaje oraz kuchnię Austrii. Mieli okazję zwiedzić Wiedeń i zrobić zakupy na słynnym świątecznym jarmarku. Uczniowie wykazali się ogromną odwagą, samodzielnością, znajomością języka angielskiego i wspaniale reprezentowali szkołę. Wszyscy zgodnie przyznają, że była to fantastyczna przygoda.

fotorelacja                               Renata Reterska


ZABAWA MIKOŁAJKOWA

Dnia 7.12.2013 roku odbyła się w Szkole Podstawowej nr 3 w Markach zabawa mikołajkowa zorganizowana przez rodziców. Dzieci skorzystały z wielu atrakcji: pisały listy do świętego Mikołaja, wykonywały ozdoby i kartki świąteczne, dzieliły się prezentami. Dużą popularnością cieszyło się stoisko z loterią fantową, w której każdy los wygrywał oraz stół zastawiony ciastami domowego wypieku. Podczas imprezy mikołajkowej został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszą ozdobę choinkową. Nagrody wręczał sam św. Mikołaj. Wszystkie dzieci dziękują Rodzicom za zorganizowanie tak wspaniałej zabawy.

fotorelacja                          Joanna Wiśniewska


ZABAWA ANDRZEJKOWA

28 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował szkolną zabawę Andrzejkową dla uczniów klas 1-3 oraz dla uczniów klas 4-6. Wszystkie dzieci świetnie się bawiły. Wzięły udział w licznych zabawach i konkursach. Klasa IV c przygotowała stoisko z wróżbami andrzejkowymi. W wielu klasach przygotowano poczęstunek pełen zdrowej żywności. Zapraszamy do galerii zdjęć.

fotorelacja                        Joanna Wiśniewska


SMAKI ZDROWIA

"Smaki zdrowia" to projekt edukacyjny z elementami edukacji zdrowotnej i czytelniczej. Jego ideą jest:
• wyposażenie uczniów w odpowiednią wiedzę na temat właściwego odżywiania, przestrzegania higieny i bezpieczeństwa w czasie przygotowywania posiłków oraz kulturalnego ich spożywania;
• budzenie zainteresowania i zamiłowania do samodzielnego przygotowywania posiłków;
• zaszczepienie nawyków czytelniczych, zamiłowania do literatury, wdrażanie do korzystania ze zbiorów biblioteki.
Projekt "Smaki zdrowia" jest zgodny z Podstawą Programową dla I etapu kształcenia szkoły podstawowej, treściami zawartymi w programie nauczania klas III, Programem Profilaktyki Szkoły / PPROGRAMEM PROMUJĄCYM ZDROWE NAWYKI ŻYWIENIOWE/.
W czasie zajęć uczniowie słuchają fragmentów literatury związanej z omawianą tematyką. Wspólnie przygotowują zdrowe posiłki. Zajęcia prowadzą p. Małgorzata Romańczyk (Biblioteka Publiczna w Markach) i Dorota Gawryluk.

fotorelacja                                D. Gawryluk


CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

19 listopada zaprosiliśmy do naszej szkoły znaną prezenterkę TVP panią Beatę Tadlę w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom''. Pani Beata przeczytała opowiadanie pt. "Stara latarnia" z książki "Wybrane Baśnie Andersena". Następnie odpowiedziała na wiele pytań związanych z jej pracą, dzieciństwem i wspomnieniami ze szkoły. Nasz gość wykazał duże poczucie humoru i cierpliwość bo pytaniom nie było końca. Na koniec dzieci z klas 0 wspólnie zaśpiewały piosenkę o przyjaźni i zatańczyły razem z gościem. W podziękowaniu za spotkanie dzieci wręczyły Pani Beacie kwiatki i mały upominek.

fotorelacja                             Agata Czekaj


OD ZIARENKA DO BOCHENKA

Uczniowie klas III. stają się świadomymi konsumentami. Nie tylko uczą się rozróżniać dobrą dla zdrowia żywność, ale również ją wykonują. Przekonali się, jak łatwo, szybko i z radością można przygotować chleb mieszany z wykorzystaniem zakwasu.
Po zjedzeniu kanapek, wykonanych na bazie swojego chleba, dłużej pozostali syci i ZADOWOLENI…
Życzę Wszystkim udanego wypieku

fotorelacja       przepis na chleb       Kornella Sysiak


DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA

„Śniadanie Daje Moc” – to przesłanie programu edukacyjnego, którego najważniejszym celem jest zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka.
Takie śniadanie – 6 listopada, przy niezastąpionej pomocy Rodziców, zorganizowała klasa 1 c.
O tym, że była to bardzo udana akcja, świadczą zdjęcia, do obejrzenia których serdecznie zapraszamy.

fotorelacja                    Maja Banaszczyk


NARODOWE ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 8 listopada 2013 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości. Wspominaliśmy najważniejsze wydarzenia z historii Polski, oddaliśmy cześć bohaterom narodowym, śpiewaliśmy pieśni patriotyczne.

W tym roku nasza szkoła przystąpiła  do projektu „Mamy Niepodległą” ogłoszonego przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. W ramach akcji uczniowie i nauczyciele wysłali 800 kartek z życzeniami  do najbliższych. Współorganizatorem akcji była Poczta Polska, która udostępniła skrzynkę pocztową. Dziękujemy wszystkim za tak liczny udział w akcji.

Hanna Polkowska

fotorelacja       Szkolny koordynator akcji „Mamy Niepodległą”


WIZYTA PARTNERSKA PROGRAMU COMENIUS WE WŁOSZECH

W dniach 5-11.X 2013 r. odwiedziliśmy szkołę w Figline Faldarno, uroczej miejscowości na południu Włoch. To już piąta wizyta partnerska. Naszym stałym zwyczajem poznaliśmy system edukacji szkoły partnerskiej oraz szeroko rozumianą kulturę. Wizyta jak zawsze dostarczyła nam mnóstwa wrażeń, pozwoliła poznać tamtejsze metody nauczania, oraz zaraziła włoską energią i pogodą ducha. Przypominamy, że w kolejnej wizycie partnerskiej w Austrii w dniach 2-6.12 udział wezmą uczniowie naszej szkoły. Zapraszamy do regularnego odwiedzania zakładki ‘comenius 2012-2014’ oraz śledzenia bloga projektu.

fotorelacja                  Renata Reterska


PIERWSZY KONCERT MUZYCZNY W SP3

4 października 2013r. na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Pomnik Zwycięstwa 1920r. odbył się zapowiadany koncert edukacyjny. Wydarzenie, stanowiące początek cyklu koncertów, zorganizowali pracownicy placówki: Jolanta Augustyniak (pedagog szkolny), Kornella Sysiak (edukacja wczesnoszkolna) i Joachim Łuczak (muzyka), który wraz z pozostałymi członkami Kwartetu Smyczkowego TheTonacja poprowadził spotkanie z dziećmi, które podzielone zostały na dwie grupy wiekowe: klasy 4-6 oraz klasy 1-3.
– Występ przed klasami 4-6 był dla mnie wyzwaniem – mówi nauczyciel – po pierwsze był on bardziej osobisty przez wzgląd na to, że uczę właśnie w tych klasach i już zdążyłem się do dzieci trochę przyzwyczaić, po drugie dużo łatwiej zaciekawić młodszych uczniów, zwłaszcza, jeżeli prezentowana muzyka niekoniecznie jest łatwa w odbiorze.
Dzieci rzucone zostały na głęboką wodę. Miały zachowywać się tak, jakby wybrały się na koncert do Filharmonii. W repertuarze znalazły się zarówno utwory muzyki klasycznej (A.Dvorak – Kwartet smyczkowy op.96 F-dur „Amerykański”), jak również specjalnie przygotowane aranżacje popularnych utworów rozrywkowych, jak „Thriller” - Michael’a Jackson’a. Koncert miał ponadto uświadomić dzieciom, jak cienka granica oddziela tzw. muzykę poważną od rozrywkowej oraz to, że większość tego, co nazywamy dziś muzyką klasyczną, była dawniej komponowana pod kątem zabawy.

fotorelacja               Joachim Łuczak


ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

14 października 2013r. odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Przystąpiło do niego 78 uczniów. Pod czujnym okiem swych wychowawczyń, p. Małgorzaty Sosnowskiej, p. Jolanty Żmijewskiej i p. Mai Banaszczyk oraz zgromadzonych gości dzieci zdały egzamin z wiedzy o ojczyźnie, o szkole i z bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Następnie pierwszaki złożyły ślubowanie i zostały pasowane na uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Markach. Honorowymi gośćmi byli Burmistrz Miasta Marki pan Janusz Werczyński, dyrekcja szkoły oraz Przewodniczący rady Rodziców pan Andrzej Rostek.

fotorelacja               Hanna Polkowska


ŚWIAT OWOCÓW

Dzieci z gr.0c wzięły udział w zajęciach pt. "Świat owoców" w ramach propagowania zdrowego odżywiania. Podczas zajęć dzieci układały hasła zachęcające do spożywania owoców, które są ogromnym źródłem witamin. Najciekawszym hasłem, które pasowało do tematu zajęć było "OWOCOWE LUDKI W PUDEŁECZKU NOSZĘ, OWOCOWE LUDKI ZAWSZE JEM"
Następnie pod opieką wychowawczyni dzieci robiły pyszne owocowe szaszłyki. Wszystkie bardzo się starały. Po uporządkowaniu miejsca pracy, dzieci przystąpiły do
konsumpcji owocowych pyszności. Wszystkie buzie były uśmiechnięte i zadowolone.

Agata Czekaj


KONKURS KRASOMÓWCZY

8 października 2013r. Towarzystwo Zapobiegania Narkomanii  zorganizowało w Szkole Podstawowej nr 3 konkurs krasomówczy pt. „Świat wokół nas”  - człowiek, którego podziwiam z mojego środowiska w ramach programu „Przeżyj to z nami”. W konkursie uczestniczyło 31 uczniów ze wszystkich szkół mareckich. Uczniowie wyróżnieni w tym etapie wezmą udział w debacie na forum miasta, która odbędzie się w grudniu w bibliotece publicznej Marek.

Maria Domolewska


 Aktualności

Comenius 2010-2012
Comenius 2012-2014

 Informacje o szkole

 Historia szkoły

 Dokumenty szkolne

 Osiągnięcia szkoły

Nauczyciele

Uczniowie

Rodzice
Świetlica szkolna
Biblioteka

 Zajęcia pozalekcyjne

 Kalendarz roku

Galeria

Archiwum

KONTAKTY

 E-mail

BIULETYN INFORMACJI

PUBLICZNEJ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Marki 05-260  ul. Pomnikowa 21  tel./fax 022 781 12 91